Choinka 2006

 Późno, bo 4 lutego, do dzieci z sołectwa Lipiec przyjechał Święty Mikołaj. Zabawę mikołajkową rozpoczął sołtys naszej wsi Andrzej Pluta.
Inscenizacja artystyczna pt. „Nasz Roczek”, przygotowana przez dzieci, przyjęta została wielkimi brawami. W rolę Nowego Roku wcieliła się Mariola Dziedzic, przedstawiając swoich „braci’. Każdy z miesięcy w sposób krótki i zabawny informował zebranych rodziców i dzieci co im w tym roku „przyniesie”. Wykonawcy tego przedstawienia do swoich ról przygotowali się bardzo solidnie. Wykazali się pomysłowością w przygotowaniu strojów charakterystycznych dla poszczególnych miesięcy. Dziękuję Oli Dzięgielewskiej, Agnieszce Nowickiej, Dianie Filip, Małgosi Jończyk, Marioli i Krzysiowi Dziedzicom, Jackowi Nowickiemu, Pawłowi Plucie, Kasi Pietrzak oraz wszystkim, którzy przygotowali świetlicę i zabawę mikołajkową.     Po przedstawieniu został rozstrzygnięty konkurs ze znajomości topografii i historii gminy Stary Dzierzgoń. Stara fotografia przystanku kolejowego w Prakwicach przysporzyła najwięcej problemów.
    Z wypiekami na twarzy, nie tylko od zimna, dzieci czekały na dźwięk dzwonka, oznajmiającego przybycie najważniejszego gościa w tym dniu. Warunki do jazdy saniami w tym dniu były idealne, Mikołaj zjawił się bardzo szybko i punktualnie. Podczas wręczania podarków Święty Mikołaj pytał dzieci o stopnie szkolne, marzenia, plany na przyszłość, przekomarzał się z najmłodszymi. Obdarowani, w podziękowaniu, wręczyli dla Mikołaja laurkę z życzeniami i serdeczną prośbą o przybycie do Lipca w przyszłym roku. Szkoda, że złe warunki pogodowe, śnieg i wiatr, uniemożliwiły przybycie na zabawę i spotkanie z Mikołajem dorosłym mieszkańcom Pudłowca. Świetna i niczym nie zmącona zabawa mikołajkowa trwała do trzeciej nad ranem. Cieszę się, że tradycja zabaw mikołajkowych wraca do naszej miejscowości.

Józek i Kazik

Przejdź do galerii
Przydatne Linki
Ostatnio dodane ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNEalign="center"> Wszystkim mieszkańcom Sołectwa Lipiec składam
Losowa Galeria