VI Edycja Turnieju Tenisa Stołowego

13.07.2009 r. rozpoczęła się VI Edycja Turnieju Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży z sołectwa Lipiec. Zawodnicy, po losowaniu, zostali rozstawieni w dwóch grupach. Po rezygnacji dwóch zawodników ilość startujących w jednej z grup jest inna.

Grupa Czerwona;

 1. Maciek Borowiec.
 2. Jarosław Ławrynowicz.
 3. Diana Filip.
 4. Gosia Jonczyk.
 5. Milena Graczyk.
 6. Michał Borowiec.
 7. Marysia Borowiec.
 8. Jacek Jonczyk.

Grupa Niebieska;

 1. Piotr Frąszczak.
 2. Krzysztof Dziedzic.
 3. Kasia Kowalczyk.
 4. Sylwia Budka.
 5. Marcin Jonczyk.
 6. Agnieszka Rakoczy.
 7. Andrzej Dziedzic.
 8. Mateusz Rakoczy.
 9. Damian Rakoczy.
 10. Sławomir Borowiec.
 11. Kamil Back.

Rozgrywki sportowe trwały cały tydzień.

W środę 15.07 w teście „Jeżdżę bezpiecznie rowerem” najlepszą znajomością przepisów ruchu drogowego popisał się Maciek Borowiec, Sławek Borowiec i Andrzej Dziedzic też zasłużyli na wyróżnienie.

W sobotę 18.07 o godz. 12 00 rozpoczęły się mecze finałowe. Zwycięzcą VI Edycji został Maciek Borowiec, drugie miejsce zajął Łukasz Filip, trzecie miejsce zdobył Damian Rakoczy. Na czwartym miejscu uplasował się Sławek Borowiec.

Od V Edycji upłynął okrągły rok, zawodnicy poczynili postępy w technice i strategii rozgrywania pojedynków ale nie na miarę oczekiwań organizatorów.

Ubolewamy nad małym zaciekawieniem rodziców zmaganiami sportowymi ich dzieci. Dzieci zawsze chcą mieć dużą swobodę, ale nie całkowitą. Zainteresowanie rodziców osiągnięciami sportowymi potraktowaliby jako dowód troski i właściwej opieki. Zaspokojenie potrzeby uznania i szacunku prowadzi do osiągnięcia jak najlepszego wyniku a zdobyte punkty w rywalizacji sportowej w oczach rodziców liczą się podwójnie. I tego dzieci pragną przede wszystkim. W tym czasie trwały już gorączkowe przygotowania do żniw i to jakby rodziców usprawiedliwia.

Zawody sportowe wyzwoliły wśród zawodników pro społeczne postawy. Zbyszek Back z pomocą zawodników startujących w turnieju, wymalował naszą świetlicę. Farbę zakupił Urząd Gminy Stary Dzierzgoń.

Rozdanie medali, dyplomów, nagród rzeczowych i słodyczy dla wszystkich zawodników odbyło się w sobotę 18.07. Z powodu burzy i wielkiej ulewy zakończenie tygodniowych zmagań odbyło się  w świetlicy. Tradycyjnie o 22-ej rozpoczęła się dyskoteka. W trakcie jej trwania, konkurs na najsympatyczniejszą, tańcząca, parę małżeńską wygrali Dorota i Sławek Biłas. Zwycięzcy otrzymali Super Ekspres do kawy (patrz fotki).

Dziękujemy dla Kasi Kowalczyk, Natalii Biłas i Diany Filip za piosenki i tańce własnych aranżacji znanych utworów muzycznych.

W szczególności pragniemy podziękować dla sponsorów naszego turnieju:

 1. Tymbark S.A. Oddział Olsztynek
 2. Urząd Gminy Stary Dzierzgoń
 3. Przewodniczący Rady Gminy Stary Dzierzgoń Janusz Gida
 4. Koło Łowieckie „Knieja” Stary Dzierzgoń
 5. Bogusław Pietrzak
 6. Ewelina i Robert
 7. Henryk Gorczyca
 8. Zakład Masarniczy „Sinko” Dzierzgoń

Zawodnicy i kibice, w trakcie zawodów, gasili pragnienie Lemoniadą cytrynowo-rabarbarową i Kubusiami firmy Tymbark. Po dekoracji zwycięzców i wszystkich zawodników zorganizowaliśmy ognisko, pomimo ulewnego deszczu, kiełbaski firmy „Sinko” smakowały wyśmienicie.

Dziękujemy dla sołtysa Andrzeja Pluty za wielkie zaangażowanie w organizacji tej edycji turnieju. Wyrazy wdzięczności dla Janusza Biłasa, członka zespołu „Jantary”, za oprawę muzyczną naszego przedsięwzięcia.

Zapowiedź przyszłorocznych zawodów dzieci przyjęły oklaskami.

Chcemy przeprowadzić zawody na jeszcze wyższym poziomie. Zdajemy sobie sprawę, że mamy wiele do zrobienia, bo człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali.

Kazik i Józek

Przejdź do galerii
Przydatne Linki
Ostatnio dodane Życzenia świątecznestyle="text-align: center;"> Z okazji radosnych i oczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia,
Losowa Galeria