Spotkanie sztumskiej Policji z dziećmi z Sołectwa Lipiec

Upragnione wakacje dla naszych dzieci, po 10 miesiącach nauki szkolnej, to czas zabaw i relaksu. Wspólne spotkania, zabawy, piesze wycieczki i jazda na rowerze. W małych miejscowościach a szczególnie na wsi nie ma wydzielonych chodników i ścieżek rowerowych. Wzmożony ruch na drogach publicznych aut, ciężarówek i maszyn rolniczych skutkuje dużą ilością wypadków zwłaszcza z udziałem pieszych i rowerzystów. Rodzice, zajęci pracami polowymi, nie mają dość czasu, aby wyjaśnić szczegółowo dzieciom, zasad BHP poruszania się po drogach.

          W czasie trwania XI Edycji Turnieju Tenisa Stołowego o mistrzostwo Sołectwa Lipiec Komendant Powiatowy Policji w Sztumie oddelegował funkcjonariuszy na spotkanie z dziećmi. W nawiązaniu kontaktu, mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, niezwykle pomocny okazał się Kierownik Posterunku w Dzierzgoniu.

          21 lipca młodszy aspirant Mariusz Godlewski oraz sierżant sztabowy Łukasz Skwarski przybyli do Sołectwa Lipiec z prelekcją edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Policjanci nie tylko przybliżyli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych pieszych i rowerzystów. Zaprezentowali i omówili jak powinien być wyposażony rower i jaki strój obowiązuje użytkownika. Z niezwykła cierpliwością i znawstwem wyczerpująco odpowiadali na wszystkie pytania. Nasi policjanci zaskoczyli nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorosłych, prezentacją wyposażenia samochodu policyjnego, przyrządy do pomiaru prędkości cieszyły się szczególnym zainteresowaniem.   

Za ciekawą lekcję edukacyjną uczestnicy podziękowali funkcjonariuszom „drogówki” dyplomami, kwiatami oraz brawami. Organizatorzy również przyłączają się do podziękowań. Liczymy na dalszą współpracę.

 

Jan Kazimierz Nienadowski

jk_nienadowski@wp.pl

 

Przejdź do galerii
Przydatne Linki
Ostatnio dodane Życzenia świątecznestyle="text-align: center;"> Z okazji radosnych i oczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia,
Losowa Galeria